Training Court Allocation

Click HERE for the most up to date training court allocation roster or look in the table below.

IMPORTANT – All teams must train on the court they have been allocated. If a team no longer needs their training court, please advise us as soon as possible on office@cdna.net.au

 

 

Court 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Court 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Monday St Pat’s Ambers
4pm-5pm
MNC NSG 4.30pm-5.30pm
Monday Rep Training 4pm-7.30pm Rep Training 4pm-7.30pm Rep Training 4pm-7.30pm Carnegie Lions
5pm-6pm
St Patrick’s
6pm-7pm
Coatesville Hawks 5:30pm-6:30pm Rep Training
4pm-7:30pm
Rep Training 4pm-7.30pm Rep Training 4pm-7:30pm Rep Training 4.30pm-7.30pm
Monday McKinnon Magic
7:30pm-8:30pm
Carnegie Phoenix 5:30pm-6:30pm MNC
7pm-8pm
Coatesville Eagles 6.30pm-7.30pm McKinnon Demons
7:30pm-8:30pm
Tuesday Carnegie Sapphires /Jewels 4.30pm-5.30pm Carnegie Storm / Cruisers 4.30pm-5.30pm St Pat’s Sapphires
3:45pm-4:30pm
Coatesville Crystals 4:30pm-5:30pm McKinnon Moonstones / Meteors  4pm-5pm Carnegie Blazers / Crystals
4pm-5pm
 St Pat’s Rubies 3:45pm-4:45pm Glen Eira Comets 4pm-5pm MNC Bolts / Belles 4:30pm-5:30pm MNC Besties 4.30pm-5.30pm
Tuesday MANC x 2 5:30pm-6:30pm Coatesville Starlings / Wrens 5:30pm-6:30pm MNC Bullets
4.30pm-5.30pm
Coatesville Bluebirds  5:30pm-6:30pm McKinnon Meerkats/ Mustangs 5pm-6pm  Carnegie Lightning / Crystals
5pm-6pm
MNC BubbleTeas/Bears  5pm-6pm MNC x 2 5pm-6pm MANC x 2 5.30pm-6.30pm MANC x 2 5.30pm-6.30pm
Tuesday MANC x 2 6.30pm-7.30pm Coatesville Firetails 6.30pm-7.30pm McKinnon Saints
5:30pm-6:30pm
Coatesville Kestrels 6:30pm-7:30pm Coatesville Sunbirds 6pm-7pm

St Pats Emeralds
6pm-7pm

 

6pm-7pmCarnegie Cannons 6pm-7pm St Anthonys Supernovas 6pm-7pm MANC x 2 6.30pm-7.30pm MANC x 2 6.30pm-7.30pm
Tuesday MANC/GECC x 2 7:30-8:30pm MANC/GECC x 2 7:30-8:30pm Coatesville Falcons
6.30pm-7.30pm
Noble Ninjas
7pm-8pm
Glen Eira Thunder 7pm-8pm Revolution 13’s 7pm-8pm MANC/GECC x 2 7:30-8:30pm MANC/GECC x 2 7:30-8:30pm
Wednesday Ormond x 2 4:30pm-5:30pm Ormond x 2 4:30pm-5:30pm Ormond 11’s/Carnegie Diamonds 4.30pm-5.30pm EBV Hunters 4 pm-5pm Oakleigh x 2 4:30pm-5:30pm Oakleigh x 2 4:30pm-5:30pm MNC Blitzers / Bangles 4:30pm-5:30pm Coatesville Swans
4pm-5pm
Ormond x 2 4:30pm-5:30pm Ormond x 2 4:30pm-5:30pm
Wednesday Ormond x 2 5:30pm-6:30pm Revolution 17/1’s 5:30pm-6:30pm Carnegie Kites / Opals
5.30pm-6.30pm
EBV Young Bloods 4.30 pm-5.30pm Oakleigh x 2 5:30pm-6:30pm Oakleigh x 2 5:30pm-6:30pm Carnegie Cool Cats
5.30pm-6.30pm
MNC Brumbies / Brights 5pm-6pm Carnegie Cannonballs / Flames
5:30pm-6:30pm
Ormond x 2 5.30pm-6.30pm
Wednesday Ormond x 2 6pm-7pm St Anthonys Sapphires 6.30pm-7.30pm

Coatesville Flamingoes / Elwood Discoveries

5:30pm-6:30pm

St Pat’s Opals

6pm-7pm

St Pat’s Topaz
6:30pm-7:30pm
Glen Eira Orbits
6:30pm-7:30pm
Wednesday
Thursday

 

EMERGING

MNC Bilbys/ENC Triumphs 4.30pm-5.30pm St Pat’s Sapphires
4pm-5pm
Coatesville Swans 4.30-5.30pm Oakleigh 4.30pm-5.30pm Oakleigh 4.30pm-5.30pm

St Pat’s Turquoise
3:45pm-4:45pm

Lightning
5pm-6pm

Carnegie Jets
4pm-5pm
St Pat’s Rubies / St Pat’s Diamonds
4:15pm-5:15pm
EMERGING
Thursday

TALENT

ACADEMY

OSNC Opals
5:30pm-6:30pm
Coatesville Kookaburras 5pm-6pm Revolution Open 5.30pm-6.30pm  Coatesville Lyrebirds 5:30pm-6:30pm MNC Bandits 6pm-7pm Revolution x 2 6pm-7pm TALENT
Thursday Carnegie Gems
6:15pm-7:15pm
OSNC Jades 6.30pm-7.30pm Oakleigh
6pm-7pm
Revolution Open 6.30pm-7.30pm MNC Bobcats
6:30pm-7:30pm
MNC Banksias 7.30pm-8.30pm ODFNC
7pm-8pm
St Patrick’s Jades 6pm-7pm Carnegie Kestrels / Carnegie Brilliance
6pm-7pm
ACADEMY
Friday MNC Bluebears/Batgirls 4pm-4.45pm MNC Bubblegummers / Broncos 4pm-4.45pm Revolution 13’s 4pm-4.45pm MNC Blueberries / Butterflies
4pm-4:45pm
MNC Bullseyes/Bluejays 4pm-4.45pm Revolution 15’s 4pm-4.45pm MNC Boomers / Bouncers 4pm-4.45pm OSNC Sapphires 3:45pm-4:45pm
Friday 11/U Competition 4.45pm-7.30pm 11/U Competition 4.45pm-7.30pm 11/U Competition 4.45pm-7.30pm 11/U Competition 4.45pm-7.30pm MNC Budgies
4:45pm-5:3opm
MNC Bubbles / Bumblebees 5pm-5:45pm 11/U Competition 4.45pm-7.30pm 11/U Competition 4.45pm-7.30pm 11/U Competition 4.45pm-7.30pm 11/U Competition 4.45pm-7.30pm
Sunday St Patrick’s Garnets/Jaspers 4pm-5pm St Patricks’s Citrines 4pm-5pm McKinnon Magpies
2:30pm-3:30pm
St Anthonys Shooting Stars 4.30pm-5.30pm St Anthony’s Hurricanes 4.30pm-5.30pm St Anthonys Stars 3.30pm-4.30pm St Anthony’s Under 11s 4pm-5pm MNC Breakers 4pm-5pm
Sunday Carnegie Lightning
5pm-6pm
Carnegie Champions 5pm-6pm St Anthonys Comets 5pm-6pm St Anthonys Jupiters 5pm-6pm St Anthonys Flames 5pm-6pm St Anthonys Galaxies/Auroras 5pm-6pm MNC Bravehearts 5pm-6pm